Mācību metodes "Eņģeļu akadēmijā"
Audzini, ietekmē un māci ar paša paraugu...

"Eņģeļu akadēmija" piedāvā mācīties citādi - aizraujoši...

  • Apvienojam Montesori pedagoģijas metodes ar mūsdienīgu mācīšanas vidi, iespējām;
  • Uztveram bērnu kā personību un pilnvērtīgu cilvēku;
  • Dodam bērnam iespēju sekot savām paša mācīšanās spējām, jo bērni nevēlas mācīties kaut ko, bet gan noteiktā laikā noteiktas prasmes (sensitīvās fāzes);
  • Palīdzam bērniem pārvarēt grūtības, nevis izvairīties no tām.

Montesori pedagoģijā izmantojamais mācību materiāls ir jēgpilni izveidots pie nosacījuma, ka tas organiski ir vienots ar bērna spējām un interesēm, kā arī tādā secībā, lai bērns justu tieksmi nepārtraukti izzināt vēl nezināmo. Bērni ar materiālu darbojas nepiespiesti, ar aizrautību un interesi, jo bērni izjūt iekšēju nepieciešamību darīt to. Bērni paši izvēlas materiālu, ar kuru vēlas darboties. Pedagogs ir klātesošs un norāda virzienu. Ikviens materiāls ir paredzēts tam, lai to varētu atkal un atkal izmantot, bet aizvien sarežģītāk, kombinējot ar citiem materiāliem un papildus radošām idejām, kuras izdomā pedagogs, bērns vai vecāki. 

Skolotājs Eņģeļu akadēmijā ir palīgs un domu biedrs. Mūsu uzdevums ir parādīt bērnam, kā ar materiālu strādāt, sniegt atbalstu, ja tas nepieciešams, bet nedarīt bērna vietā. To pašu jāievēro vecākiem, ja izvēlas Montesori rotaļlietas mājās. Bērns labāk atceras tad, ja ir ne tikai redzējis vai dzirdējis, bet ir piedzīvojis, kā materiāls darbojas ar visām maņām un paveicis darbiņu pats. Montesori materiāls nav uzskates līdzeklis, tā būtība ir tajā, ka visu var ņemt rokās, pētīt, darboties. Bet ir jāievēro, ka katrs materiāls ir paredzēts savam konkrētam uzdevumam un mērķim.

MATERIĀLS IR SADALĪTS PIECĀS GRUPĀS:

Praktiskās dzīves materiāls,
Sajūtu materiāls,
Matemātikas materiāls,
Valodas attīstības materiāls,
Kosmiskais jeb pasaules izziņas materiāls.

Praktiskās dzīves materiāls

Pirmais, ar ko bērns sāk darboties. Vingrinājumi piedāvā virkni aizraujošu ikdienas aktivitāšu, sākot ar rūpēm pašam par sevi, citiem un apkārtējo vidi. Šis materiāls ir saikne ar vecāku mājām, iespēja izprast ikdienas darbības - pogāt, vērt, bērt, liet, šņorēt, siet, tīrīt, sijāt u.c. darbības - mācīties tās veikt ar prieku un atbildību. Vingrinājumi ir šķietami vienkārši, bet tie jau veicina bērna vispārējās un sīkās pirkstu muskulatūras attīstību, kustību koordināciju, māca pareizu satvērienu un netieši sagatavo rakstītprasmes un matemātisko priekšstatu apguvei.

Labākais atalgojums bērnam ir smaids.

Sajūtu materiāls

Veicina visu maņu - redzes, dzirdes, taustes, garšas, ožas, telpiskās uztveres - attīstību. Palīdz apkopot un sistematizēt gūtos iespaidus, materiāls ieliek pamatu intelektuālai attīstībai. Šā materiāla ietvaros tiek izmantota trīs pakāpju apmācība jēdzienu apgūšanai un dažādas spēles atmiņas trenēšanai un apgūto priekšstatu pārnešanai uz apkārtējo vidi.


Mācīt nozīmē ieklausīties bērna vajadzībās.


Valodas materiāls

Palīdz attīstīt valodu brīvā, dabiskā saskarsmē, sarunā, runājot par bērnam aktuālām lietām un ļaujot viņam pašam runāt. Bērns mācās lasīt un rakstīt, izmantojot trīs maņas - redzi, dzirdi, tausti, kā arī izmantojot trīs pakāpju apmācību valodas pilnveidošanai. Materiālus izmantojam arī logopēdijas nodarbībās.

Bērna brīvība nes atbildību par rīcības sekām.

Matemātikas materiāls

Matemātika nav sarežģīta un abstrakta, ja bērns var darboties ar konkrētiem priekšmetiem (stieņiem, skaitļu kartītēm, zelta pērlītēm), atklāt un saprast matemātiskās likumsakarības, nevis iemācīties tās no galvas. Darbojoties bērns izprot atšķirību starp vieniem, desmitiem, simtiem un tūkstošiem un var ar tiem brīvi veikt matemātiskas darbības. Bērns vispirms apgūst kvantitāti un tikai tad matemātiskos simbolus.

Bērnībā bērni mācās būt pasaules meistari.

Kosmiskās audzināšanas materiāls

Sniedz zināšanas un izpratni par dabaszinātnēm - ģeogrāfiju, bioloģiju, fiziku un vēsturi. Montesori izpratnē ar kosmosu tiek saprasta visa cilvēka apkārtējā pasaule savā daudzveidībā un vienotībā, kas bērnam ļauj atrast harmoniju sevī un saiknē ar apkārtējo pasauli un cilvēkiem. 

Bērni uzticas ierastai ikdienas kārtībai.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk